Facebook – opis medium społecznościowego

Facebook to amerykańska firma założona w 2004 roku przez Marka Zuckerberga w celu stworzenia platformy mediów społecznościowych.

Facebook to największa na świecie platforma mediów społecznościowych, a co miesiąc z jego strony internetowej korzysta ponad 2,2 miliarda osób. Ma ponad 1 miliard aktywnych użytkowników każdego dnia i ponad 20 000 pracowników.

Została założona 4 lutego 2004 roku, a jej siedziba znajduje się w Menlo Park w Kalifornii.

Firma rozpoczęła działalność jako portal społecznościowy dla studentów Uniwersytetu Harvarda, ale wkrótce rozszerzyła się na inne uniwersytety, zanim w 2006 roku została otwarta dla uczniów szkół średnich, a w końcu dla wszystkich w wieku 13 lat i starszych w 2014 roku.

Początkowo Facebook pozwalał użytkownikom na używanie ich prawdziwego imienia jako nazwy konta, ale później zmienili tę politykę, aby ludzie mogli używać dowolnej nazwy, którą

Facebook to serwis społecznościowy, który został stworzony przez Marka Zuckerberga w 2004 roku. Pierwotnie miał być serwisem społecznościowym tylko dla studentów Harvardu, ale szybko rozszerzył się na inne uniwersytety i ostatecznie stał się dostępny dla ogółu społeczeństwa. Facebook jest obecnie jedną z najpopularniejszych stron internetowych na świecie, z ponad 1,3 miliardem aktywnych użytkowników miesięcznie od stycznia 2018 roku.

Facebook był krytykowany za swoją rolę w rozpowszechnianiu fałszywych wiadomości i wpływaniu na wybory. Zarzucono mu również, że nie robi wystarczająco dużo, aby zapobiec obraźliwym treściom na swojej stronie internetowej. Facebook jest jednak nadal niezwykle popularnym serwisem, z którego wiele osób korzysta na co dzień.

Facebook to amerykańska firma świadcząca usługi społecznościowe. Facebook został założony w 2004 roku przez Marka Zuckerberga wraz z jego współlokatorami i studentami Uniwersytetu Harvarda, Eduardo Saverinem, Andrew McCollumem, Dustinem Moskovitzem i Chrisem Hughesem. Założyciele początkowo ograniczyli członkostwo witryny do studentów Harvardu; jednak później rozszerzyli ją na instytucje szkolnictwa wyższego w rejonie Bostonu i ostatecznie na wszystkie uniwersytety Ivy League.

Facebook ma ponad 2 miliardy aktywnych użytkowników miesięcznie od marca 2018 roku.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *